Web o věcech kolem archeologie

Tajga Bezdězskaя

AKTUALIZOVÁNO... Komorní výstava se z muzea v Mělníku přestěhovala do Prahy. Vidět ji můžete v Ústavu makromolekulární chemie AVČR na Heyrovského náměstí v Praze na Petřinách. Výstava představuje práce fotografa Jana Daňhela, archeologa Petra Meduny a botanika Petra Pokorného. Dvě desítky velkoformátových fotografií mají společné téma „anatomie krajiny" okolo Bezdězu, zhruba mezi Doksy, Českou Lípou, Stráží pod Ralskem a Bakovem.
Pozvánka

Pozvánka

Tajga Bezdězskaя
Specifický vývoj v holocénu, tedy za posledních 11 000 let ponechal zdejší krajině původní a zcela ojedinělý charakter tajgy, jejíž souvislý výskyt známe od uralské hranice s Asií až po Skandinávii. Lidské zásahy na Bezdězsku zde byly i přes jejich občasnou intenzitu (středověká kolonizace, vojenský prostor) znovu převrstvovány tajgovou vegetací. V současné době je výzkum zdejší krajiny cílem projektu, na němž se podílí Archeologický ústav AV ČR, Praha, v. v. i., Botanický ústav AV ČR, v. v. i. a Přírodovědecká fakulta UK.

Výstava v Ústavu makromolekulární chemie probíhá ve dnech 12. 7. - 8. 8. 2010.

Upravená tisková zpráva Archeologického ústavu AV ČR, Praha, v.v.i.
15.07.2010 15:34:35
Frederik Velinský
OD ČERVENCE 2010 NAJDETE TUTO RUBRIKU NA NAŠEM
FACEBOOKOVÉM PROFILU

Chcete, aby se v našem přehledu nových knih objevovaly i novinky z oblasti tzv. záhadologie, esoteriky či mystiky, pokud mají nějaký vztah k archeologii?

Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one